Studentai pasitiki valstybės įsipareigojimais – daugėja valstybės remiamų paskolų gavėjų
Studentai pasitiki valstybės įsipareigojimais – daugėja valstybės remiamų paskolų gavėjų

Studentai, neturintys lėšų mokesčiui už studijas sumokėti ar pragyvenimo išlaidoms, vis aktyviau naudojasi valstybės remiamų paskolų teikiamomis galimybėmis. Imdami paskolas studentai  nedvejoja, nes puikiai supranta, kad valstybės remiamos paskolos, pagrįstos valstybės garantiniais įsipareigojimais, gali padėti jiems siekti savo svajonės - aukštojo mokslo teikiamų žinių ir galimybių.

Tai, kad mūsų šalies aukštųjų mokyklų studentai vis aktyviau kreipiasi į Valstybinį studijų fondą dėl valstybės remiamų paskolų, rodo augantis valstybės remiamų paskolų gavėjų skaičius bei pasirašytų sutarčių suma.

2016 metų rudens semestrą Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams suteikta valstybės garantija 6653 paskoloms, kurių suma 11,2 mln. eurų.

Su kredito įstaigomis - „Swedbank", AB ir DNB bankais pasirašyta 6001 valstybės remiamų paskolų sutartis, kurių suma 10,1 mln. eurų.

Viso per 2016 metus 5969 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai pasirašė 7379 sutartis, kurių suma 11,4 mln. eurų. Palyginti su 2015 m., šiemet pasirašyta 332 sutartimi daugiau, o pasirašytų sutarčių suma išaugo 781 tūkst. eurų.

Fondas primena, kad nesuspėjusieji pasirašyti sutarčių rudenį ar tie, kuriems paskolos nepaskirtos, pavasarį vėl turės galimybę teikti prašymus valstybės remiamoms paskoloms gauti. Paskolos teikiamos dukart per metus (rudens ir pavasario semestrą).