Fonde apsilankę parolimpiečiai: svarbu turėti svajonę, o galimybių ją įgyvendinti atsiras
Fonde apsilankę parolimpiečiai: svarbu turėti svajonę, o galimybių ją įgyvendinti atsiras
2016 m. spalio 4 d. Valstybiniame studijų fonde (toliau - Fondas) vyko susitikimas su Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinės nariais. Susitikime dalyvavo ne tik Fondo darbuotojai, bet ir Europos socialinio fondo agentūros atstovai, švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.
 
Renginio metu aptartas paramos neįgaliesiems studentams spektras ir šios paramos teikiamos galimybės. Fonde apsilankę aklųjų riedulio rinktinės žaidėjai - Mantas Brazauskis, Justas Pažarauskas ir Genrik Pavliukianec dar visai neseniai laiką leisdavo ne tik treniruotėse, bet ir aukštųjų mokyklų auditorijose, todėl paramos neįgaliesiems studentams klausimas ir tapo pagrindiniu susitikimo aspektu.
 
Svečiai atskleidė, kad nepaisant negalios, ryžosi studijuoti aukštosiose mokyklose. „Parama, kurią gavome studijų metu, buvo išties svarbi. Be to, bent jau mane, ji labai motyvavo. Žinojau, kad įstojęs mokytis nebūsiu paliktas vienas, galėsiu gauti įvairią paramą, įsigyti neįgaliesiems būtinos įrangos", - pasakojo G. Pavliukianec. Parolimpiečiai paragino ir kitus neįgaliuosius drąsiai rinktis studijas. „Dėstytojai yra tikrai supratingi, geranoriški, o studentai - labai draugiški ir tolerantiški", - savo patirtimi dalijosi ir kitus drąsino M. Brazauskis. Jam pritarė ir J. Pažarauskas, patikinęs, kad ir pats, siekdamas aukštojo mokslo, sulaukdavo pagalbos ir supratimo akademinėje aplinkoje.
 
Diskusijos metu Fondo direktorius Ernestas Jasaitis pristatė Fondo veiklą, apžvelgė paramos neįgaliesiems studentams spektrą. Projekto „Studijų prieinamumo didinimas" vadovė Ilona Jacob su parolimpiečiais aptarė šio projekto, skirto didinti studijų prieinamumą aukštųjų mokyklų studentams, turintiems specialiųjų poreikių, praktinę naudą. Parolimpiečiai atskleidė, kad projekto metu gautas tikslines išmokas (152 Eur per mėn.) panaudojo išties prasmingai - įsigijo įrangos ir paslaugų, labai pravertusių kasdieniame studijų procese.
 
Švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza su parolimpiečiais aptarė aukštojo mokslo prieinamumo, sporto, paramos neįgaliesiems klausimus. Renginio pabaigoje parolimpiečiai palinkėjo visiems neįgaliesiems turėti svajonių, o galimybių jas įgyvendinti, pasak čempionų, tikrai atsiras.
 
 
Parolimpiečiai (iš kairės) M. Brazauskis, J. Pažarauskas, G. Pavliukianec. Čempionų apdovanojimais džiaugiasi švietimo ir mokslo viceministras R. Zuoza, projekto "Studijų prieinamumo didinimas" vadovė I. Jacob, Fondo direktorius E. Jasaitis.
 

Parolimpiečiai iš Rio de Žaneiro parvežė aukso medalius.